Harry Potter RPG

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Regulament.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Draco Malfoy
Headmaster
Headmaster

Reputatie : 25
Data de inscriere : 04/01/2017
Varsta : 18

MesajSubiect: Regulament.   Joi Ian 05, 2017 1:10 am

In primul rand , vreau sa va urez bun venit pe acest forum si sper la cat mai multa activitate din partea voastra. Acum, urmeaza regulile.

1. Daca v-ati facut cont, POSTATI . Nu ma incalzeste cu absolut NIMIC daca va faceti cont iar activitatea este 0 .
2. Nu o sa am un minim de postari , dar ... exista un DAR , da ? Nu vreau sa vad postari seci ! Gen " Aha " "Bine " " Ok. " . Eu cred ca puteti mult mai mult de atat. Dezvoltati mai mult de un rand. Daca nu , o sa fiu nevoita sa va dau avertisment.
3. La 3 avertismente , primiti ban .
4. Dupa cum se observa, tematica forumului este Harry Potter. NU vreau sa vad zane, centauri ,albine sau alte trasnai . Aici sunt doar VRAJITORI si VRAJITOARE . Nimic altceva.
PS: La vrajitor sunt 3 categorii :
a) Pureblood - asta inseamna ca parintii, bunici etc. sunt vrajitori
b) Half-blood - inseamna ca unul din parinti e vrajitor celalalt nu
c) Mudblood - asta inseamna ca proveniti din familie de incuiati . ( ce inseamna incuiati ? adica nu sunt vrajitori. sunt oameni normali ) .
5. Puteti sa va faceti si personaje din Harry Potter, de ce nu ? Daca spre exemplu va faceti Hermione , puteti opta sa nu treceti prin sortare si sa luati direct casa la care e personajul respectiv .  
6. Alta chestie : Daca va faceti profesor , nu vreau sa vad aere de superioritate pe aici . Ne comportam ca niste oameni CIVILIZATI si EGALI , s-a inteles?  Am vazut pe alte forumuri , cum sunt unii cu ''nasul'' pe sus pentru ca sunt Prefecti/Profesori. Cat e Rpg, e rpg. Dar cand e sa vorbesti de la om la om , e altceva.
7. Fara jigniri , fara aluzii , tenta sexuala sau orice altceva. Nu vreau sa vad nimic din ce am mentionat pe aici . Nu suntem la piata , iar daca aveti ceva de lamurit , puteti in privat foarte frumos.
8. Fara off topic si fara emoticoane de facebook/messenger.
9. Fara SPAM. Fara dublu,triplu etc. post. Exista un buton micut de "edit" sus . Daca o sa fie dublu post, primiti un avertisment. La fisa personajelor sau albume, este permisa chestia asta. In rest la rpg, nu.
10. Fara reclama.
11. Fara clone . Fiti creativi . ( cand zic CLONE , ma refer sa nu se repete personajul pe mai multe conturi.)
12. Vreau sa vad la avatar ( eventual si semnatura , de ce nu ? ) cu personajele care le creati . Nu vreau sa vad poze cu Tanti Frosa sau Nea Gigi , doar daca vi le faceti ca personaj .
13. Puteti sa va faceti si 4 conturi , nu ma deranjeaza cu absolut nimic atata timp cat sunteti activi pe toate. Aveti voie cu mai multe conturi.
14. Inainte de a va face fisa, treceti la sortare.
14. Nu vreau sa vad scris colorat. Se aplica doar la admin sau la moderatori cand va atentioneaza cu ceva.

Alta chestie importanta : Dupa ce o sa fiti sortati , o sa va apara "Common Room" . Puteti posta acolo DOAR cu cei din casa voastra . Ceilalti membrii , de la celelalte case nu au acces acolo .

Deocamdata, acestea sunt regulile. Daca o sa mai fie de adaugat ceva, am sa adaug. Distractie placuta.

Ultima editare efectuata de catre Draco Malfoy in Joi Ian 12, 2017 3:03 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://deathlyhallows.forumgratuit.ro
Draco Malfoy
Headmaster
Headmaster

Reputatie : 25
Data de inscriere : 04/01/2017
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Regulament.   Mier Ian 11, 2017 9:13 pm

Am sa ma abat putin de la regula si am sa fac dublu post. De ce ? Pentru ca sa se vada ce am adaugat, pentru ca eu daca dau "edit" nu o sa se observe modificarile si o sa treaca unii ca gasca prin balta , ca sa zic asa.

Am de adaugat ceva :

- Conturile care sunt inactive si nu au activitate timp de 3 zile la rand , VOR FI STERSE. In momentul cand va faceti cont , va faceti fisa, sortare s.a. Asta se aplica si in cazul conturilor cu inactivitate. In cazul in care nu puteti intra , anuntati la topicul cu anunturi . Inteleg, poate este o perioada mai grea sau cu examene , nici o problema. Inteleg.
- Acum ca s-a schimbat tactica forumului si nu mai este cu personaje secundare, va rog la cont sa aveti NUMELE PERSONAJULUI . Dupa cum se observa, mai toti le-am schimbat cu numele lor . Cine nu a facut-o este rugat sa o faca.
-

“It does not do to dwell on dreams and forget to live.”

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://deathlyhallows.forumgratuit.ro

Regulament.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» REGULAMENT!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Administrare :: Reguli-